Płatności i koszt dostawy

 PŁATNOŚCI

1. Ceny podane w Sklepie internetowym wyrażone są w polskich złotych i są cenami brutto, zawierają wszystkie składniki, w tym podatek VAT oraz cła. Ceny nie zawierają jednak ewentualnych kosztów dostawy, które są wskazywane w trakcie składania Zamówienia.
2. O całkowitej kwocie Zamówienia Kupujący informowany jest każdorazowo przed dokonaniem Zamówienia.
3. Do każdego Zamówienia dołączany jest Dowód zakupu (paragon, faktura VAT), który wysyłany wraz z produktem lub za pośrednictwem operatora pocztowego.
4. Kupujący może wybrać jeden z następujących sposobów płatności za zamówione Produkty:
a) płatność gotówką przy odbiorze osobistym,
b) płatność za pośrednictwem systemu płatności DotPay 
c) płatność przelewem zwykłym lub internetowym na konto bankowe Sprzedawcy,
d) płatność za pobraniem – zapłata gotówką kurierowi przy odbiorze przesyłki,

e) płatność za pośrednictwem systemu Pay U,

f) płatność za pośrednictwem kart płatniczych,

g) płatność za pomocą systemu ratalnego:

- Platforma Ratalna,

- Pay U

5. Wyboru płatności dokonuje Kupujący podczas składania Zamówienia.
6. W przypadku wyboru sposobu płatności, o którym mowa w pkt 4 c) niniejszego paragrafu, Produkty wysyłane są w momencie zaksięgowania 100% środków pieniężnych na poniżej wskazany numer kont bankowych Sprzedawcy:

ING / Kraków nr 94 1050 1445 1000 0090 9053 7847

7. W przypadku wybrania sposobu płatności, o którym mowa w pkt 4 d) niniejszego paragrafu, Produkty są wysyłane niezwłocznie, po złożeniu Zamówienia przez Kupującego, nie później niż w terminie określonym przy produkcie (dotyczy sytuacji, w których Produkt dostępny jest w magazynie).

8.W przypadku wyboru sposobu płatności, o którym mowa w pkt 4 c) niniejszego paragrafu, jeżeli Kupujący nie dokona płatności w terminie 7 dni od daty potwierdzenia Zamówienia, Sprzedawca wezwie Kupującego do dokonania płatności. W przypadku bezskutecznego wezwania, Sprzedawca ma prawo anulować Zamówienie, informując o tym Kupującego drogą mailową lub telefoniczną.
9. Kupujący niebędący konsumentem w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku - Kodeks Cywilny (Dz. U. 1964 Nr 16, poz. 93 ze zm.), w celu realizacji Zamówienia upoważnia Sprzedawcę do wystawiania faktur VAT bez podpisu Odbiorcy. Faktury przesyłane będą na wskazany przez Kupującego podczas Rejestracji adres e-mail w formie pliku PDF, umożliwiającego pobranie oraz wydruk.

DOSTAWA 
1. Kupujący może wybrać następujące sposoby odbioru zamówionych Produktów:
a) odbiór osobisty zamówionych Produktów po wcześniejszej konsultacji ze Sprzedawcą,
b) dostarczenie Produktów przez firmę kurierską – Pekaes,
2. Adres dostarczenia przesyłki podawany jest przez Kupującego podczas składania Zamówienia.
3. Koszty dostawy ponosi Kupujący.
4. Koszty wysyłki naliczane są zgodnie z aktualnymi cennikami i zależą od wagi oraz rozmiarów przesyłki. Kupujący jest informowany o kosztach wysyłki podczas składania Zamówienia.
5. W przypadku wyboru sposobu dostarczenia Produktów za pośrednictwem firmy kurierskiej Pekaes, (Kurier nie ma obowiązku wniesienia towaru do lokalu Kupującego) koszty dostawy uzależnione są od rodzaju przesyłki oraz formy płatności i przedstawiają się następująco (dotyczy tylko dostaw realizowanych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej):
a) w przypadku paczki – 15 zł (przedpłata na konto bankowe Sprzedawcy) lub 15 zł (przesyłka za pobraniem),
b) w przypadku palet do wartości zamówienia 800 zł – 15 zł (przedpłata na konto bankowe Sprzedawcy) lub 15 zł (przesyłka za pobraniem).

c) jeżeli zamówienie przewyższa 800 złotych – 0 złotych.

d)w przypadku zamówień na produkty o nietypowych gabarytach, w której rzecz jest nieprefabrykowana – koszt dostawy ustalany jest indywidualnie.
6. Czas oczekiwania na przesyłkę, od momentu wydania jej kurierowi (od poniedziałku do piątku) w przypadku paczki wynosi 1 dzień roboczy, natomiast w przypadku przesyłki realizowanej za pomocą palet – do 2 dni roboczych.
7. Sprzedawca zobowiązuje się dostarczyć Kupującemu Produkty wolne od wad.
8. Kupujący dokonując zamówienia staje się stroną umowy sprzedaży i obowiązany jest odebrać towar.

9. Zamówienia poza granice kraju mogą być zrealizowane tylko po indywidualnym uzgodnieniu warunków sprzedaży.