Z płaszczem wodnym

W tej kategorii znajdą Państwo szeroką ofertę wkładów kominkowych z płaszczem wodnym, przy pomocy których można i dogrzać pomieszczenie, w którym się znajduje i dodatkowo wodę użytkową.
Taka możliwość istnieje poprzez podłączenie go z systemem centralnego ogrzewania, znajdującym się w domu, do którego doprowadzana jest gorąca woda z wkładu kominkowego.

Konstrukcja wkładu kominkowego z płaszczem wodnym bardzo różni się od budowy tradycyjnych wkładów kominkowych. Korpus wkładu kominkowego z płaszczem wodnym posiada dwie ścianki, pomiędzy którymi przepływa woda, a całość otoczona jest płaszczem wodnym, który kumuluje ciepło wydostające się z paleniska i oddaje je wodzie, po czym transportowana jest do całej instalacji grzewczej oraz kaloryferów.

Dodatkowo w korpusie wkładu z płaszczem wodnym montowana jest również specjalna wężownica, przez którą przepływa woda użytkowa. Oczywiście pod wpływem ciepła wydostającego się z wkładu kominkowego ulega ona nagrzaniu.

Wkład z płaszczem wodnym to idealny rozwiązanie, które sprawdza się przede wszystkim w domach jednorodzinnych.
Urządzenia te zapewniają dogrzanie pomieszczenia w którym się znajdują oraz instalację grzewczą, co daje wygodne ogrzewanie i spore oszczędności.
Wkład z płaszczem wodnym są funkcjonalne i bezpieczne w użytkowaniu, oprócz tego ich wydajność pracy jest bardzo wysoka, a to za sprawą dużej mocy nominalnej i mocy płaszcza wodnego.

U nas znajdą Państwo wkłady z płaszczem wodnym w układzie otwartym oraz w układzie zamkniętym, które posiadają zamkniętą komorę spalania, czyli posiada całkowicie niezależny pobór powietrza do spalania z zewnątrz, w związku z tym jest dedykowany do domów z rekuperacją.
Każdy z wkładów z płaszczem wodnym posiada solidną konstrukcję są trwałe i długoletnia żywotność.

Filtr produktów

Włączone filtry:
Producent v
Cena v
Dolot powietrza zewnętrznego v
Moc nominalna v
Ekoprojekt v
Średnica wylotu spalin (mm) v