Wkłady do rekuperacji

Wkład kominkowy powietrzny do dogrzania pomieszczenia, w którym się znajduje oraz wkład kominkowy do DGP, wkład kominkowy z płaszczem wodnym w domu wyposażonym w centralę wentylacyjną z rekuperatorem nie powinien pobierać powietrza do spalania z pomieszczenia, w którym się znajduje.

Wkład kominkowy powietrzny do dogrzania pomieszczenia, w którym się znajduje oraz wkład kominkowy do DGP, wkład kominkowy z płaszczem wodnym do wentylacji mechanicznej powinien posiadać całkowicie niezależny pobór powietrza do spalania z zewnątrz, czyli powinien mieć tzw. zamkniętą komorę spalania.
Wkład kominkowy powietrzny do dogrzania pomieszczenia, w którym się znajduje oraz wkład kominkowy do DGP, wkład kominkowy z płaszczem wodnym z zamkniętą komorą spalania musi
być zaopatrzony w dolot powietrza i przepustnice odpowiedzialną za regulację jego przepływu.

Powietrze do kominka z zamkniętą komorą spalania musi być doprowadzone bezpośrednio z zewnątrz przewodem do komory spalania kominka.

Wszystko po to, aby nie pobierał powietrza z pomieszczenia, w którym się znajduje, aby uniknąć zakłóceń zrównoważonej wentylacji z odzyskiem ciepła, jaką jest rekuperacja.